• 02176870455

ایجاد یک برند

admin ۱ مهر ۱۳۹۹ مقالات , 366 بازدید

زمانی‌که شرکت یا شخص حقبقی تصمیم می‌گیرد تا یک برند (لوگو) را به عنوان وجه عمومی‌اش پایه‌گذاری کند، ابتدا باید هویت برند خود یا نحوه دیده شدن آن را مشخص نماید. به عنوان مثال، لوگوی شرکت اغلب پیام، شعار یا محصولی را که شرکت ارائه می‌دهد در بر می‌گیرد. در واقع هدف این است که لوگو را برای مشتری به یاد ماندنی و جذاب نماید. شرکت برای برندینگ معمولاً با یک تیم طراحی  و ثبتی مشورت می‌کند تا ایده‌هایی در مورد جنبه‌های بصری یک برند، همچون لوگو یا نماد را ارائه دهند. یک برند موفق، پیام یا حس مورد نظر شرکت را به تصویر می‌کشد و سبب آگاهی و شناخت از اسم یا چیزی که قصد ارائه آن را دارد می‌شود.

برند چیست؟

نام تجاری شامل همه احساسات، ویژگی‌ها و مفاهیمی است که به یک نام گره خورده‌است؛ برند، برداشت مردم و افراد از یک نام است.“

هنگامی که برند (لوگو) در بین مخاطبان خود تاثیر مثبتی ایجاد کرد، شرکت در حقیقت به ارزش ویژه اسم خود رسیده است. برخی از مثال‌های مربوط به ارزش ویژه برند (که برندهای بسیار شناخته‌شده‌ای برای محصولات خود دارند) شامل مایکروسافت، کوکا کولا، فراری، اپل و فیسبوک می‌شوند.

در فارسی واژهٔ برند معمولاً برای اشاره به محصول یا خدمتی به‌کار می‌رود که ارزش اعتباری و اجتماعی بالایی داشته باشد. به بیان دیگر نام تجاری دارای ماهیت اجتماعی است و برندهای قدرت‌مند آن‌هایی هستند که افراد نسبت به آن‌ها حس مالکیت دارند.مارک‌های برتر می‌توانند هیجان و عواطف مصرف‌کنندگان خود را برانگیزند و مشتریان نیز به این نام‌ها اعتماد داشته و از آن‌ها انتظار خلق ایده‌های برتر و نوآوری در محصولاتشان را دارند.

برای درک بهتر اینکه یک برند چیست باید با عناصر اساسی آن که همان هویت برند است آشنا شوید. اجزای مشهود برای برندسازی: حوزه، شخصیت، معماری، نام و شعار، صدا و پیام، وب‌سایت و … است که آن را در ذهن مشتریان، مشخص و مجزا می‌کند.

تنظیمات قالب

نمایش قالب

رنگ قالب

پسزمینه